Republička vlada obustavila je postupak izbora finansijskog savetnika za prodaju državnog udela u Telekomu Srbija na preporuku Komisije za javne nabavke, jer jedini ponuđač na tenderu, konzorcijum koji predvodi "Sitigrup global markets limitid", nije ispunio formalne uslove tendera. Vlada je na sednici odlučila da po isteku roka od osam dana za podnošenje zahteva za zaštitu prava protiv Odluke o obustavi javne nabavke, nastavi postupak javne nabavke pozivanjem ponuđača da ispravi tehnički deo ponude. Na sednici je usvojen Izveštaj o stručnoj oceni ponude (tehnički deo) u postupku javne nabavke usluga menadžmentskog konsaltinga u pripremi i sprovođenju postupka prodaje dela akcija u svojini Republike Srbije u Preduzeću za telekomunikacije" Telekom Srbija".
Vlada Srbije privremeno obustavila postupak izbora savetnika za prodaju državnog udela u "Telekomu", jer jedini ponuđač nije ispunio formalne uslove tendera - nije potpisao model ugovora.
Republička vlada obustavila je postupak izbora finansijskog savetnika za prodaju državnog udela u Telekomu Srbija na preporuku Komisije za javne nabavke, jer jedini ponuđač na tenderu, konzorcijum koji predvodi "Sitigrup global markets limitid", nije ispunio formalne uslove tendera.
Vlada je na sednici odlučila da po isteku roka od osam dana za podnošenje zahteva za zaštitu prava protiv Odluke o obustavi javne nabavke, nastavi postupak javne nabavke pozivanjem ponuđača da ispravi tehnički deo ponude, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju sa medijima.
Na sednici je usvojen Izveštaj o stručnoj oceni ponude (tehnički deo) u postupku javne nabavke usluga menadžmentskog konsaltinga u pripremi i sprovođenju postupka prodaje dela akcija u svojini Republike Srbije u Preduzeću za telekomunikacije" Telekom Srbija".
U izveštaju se navodi da je Komisija obavila stručnu ocenu ponude i utvrdila da ponuđač, time što nije potpisao model ugovora, nije postupio u skladu sa konkursnom dokumentacijom, pa je Komisija ustanovila da se ponuda iz formalnih razloga smatra neispravnom.
Tender za izbor savetnika za prodaju dela državnih akcija u "Telekomu" raspisan je 12. aprila, a pravo učešća imale su investicione banke koje su u poslednje tri godine obavile najmanje jednu transakciju telekomunikacionih preduzeća iz Evrope, sa Bliskog istoka ili iz Zajednice nezavisnih država, u vrednosti preko 500 miliona evra.
Finansijski savetnik trebalo bi da odredi optimalni paket akcija za prodaju i predloži vremenski raspored događaja oko raspisivanja tendera, a deo njegovog posla biće i da odredi šta sve spada u vlasništvo "Telekoma", šta su njegova prava, imovina i biznis kompanije i da preporuči kako da se to optimalno iskoristi, šta da se proda, a šta da ostane državi.
Vlada Srbije ranije je objavila da namerava da proda polovinu od ukupno 80 odsto akcija koje poseduje u "Telekomu Srbije", odnosno 40 odsto.
Preostalih 20 odsto akcija je u vlasništvu grčke kompanije OTE, u kojoj "Dojče telekom" ima 30 odsto kapitala.
Prema ranijim najavama iz Vlade Srbije, očekuje se da će tender za prodaju dela akcija "Telekoma Srbije" biti raspisan krajem leta ili početkom jeseni.